Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej informuje o kolejnej edycji konkursu Lady D. Województwa Śląskiego im Krystyny Bochenek (poniżej szczegółowe wyjaśnienia). Zapraszamy do zgłaszania kandydatek z terenu Gminy Knurów.

 Konkurs Lady D.” – ten tytuł stanowi skrót angielskiego wyrażenia „Lady Disabled” (Dama Niepełnosprawna). Z inicjatywy Senatora Marka Plury wyróżnienia te są przyznawane od 2002 r. kobietom, które posiadając niepełnosprawność wnoszą istotny wkład w różnych obszarach życia. Właśnie ruszyła kolejna edycja tego konkursu.

Dzięki laureatkom przekonujemy się, że niepełnosprawność nie może odbierać kobietom możliwości samorealizacji, poczucia spełnienia się i prawdziwego sukcesu. Niepełnosprawność to dodatkowe wyzwanie, które te wspaniałe dziewczyny pokonują, czasem z trudem, ale zawsze z wielką pozytywną energią i determinacją. Ich przykład pomaga radzić sobie z kłopotami i spełniać marzenia nam wszystkim, niezależnie od sprawności i niepełnosprawności – mówi Marek Plura, Przewodniczący Kapituły Lady D.

Konkurs organizowany jest w pięciu kategoriach: sport, kultura i sztuka, życie społeczne, życie zawodowe oraz dobry start (kategoria dla młodszych pań). Zgłoszenia może dokonać każda osoba prywatna, organizacja pozarządowa, związek, Stowarzyszenie, Fundacja czy klub. Zgłoszeń należy dokonać do 23 kwietnia 2021 roku wypełniając formularz dostępny na stronie www.plura.pl i przesyłając go na e-mail: ladyd@plura.pl bądź na adres Biura Senatora Marka Plury, ul. Francuska 70 (lok.1101), Katowice 40-028.

Wśród laureatek z lat poprzednich są kobiety z różnymi dysfunkcjami m.in. z Goleszowa czy Drogomyśla. Może znacie w swoim otoczeniu kobietę niepełnosprawną, którą warto byłoby docenić tytułem „Lady D. województwa śląskiego”.

 Biuro Konkursu

Tel. 883 528 507