- Podręczniki szkolne, ćwiczenia, lektury szkolne, słowniki, encyklopedie, książki do nauki języka obcego, globusy, tablice np. matematyczne i inne pomoce dydaktyczne.
- Artykuły szkolne ( np. zeszyty, piórnik, blok, papier kolorowy, bibuła, brystol, flamastry, nożyczki, taśma klejąca, korektor, przybory geometryczne, kredki, farby, pędzle, klej, ołówki, długopisy, pióra, gumki, temperówki, kalkulator i inne ).
- Tornister ( plecak szkolny lub sportowy ), worek na obuwie zmienne – 1 sztuka na semestr dla ucznia.
- Koszt udziału w pozaszkolnych zajęciach edukacyjnych np. językowych, sportowych, muzycznych, tanecznych i innych.
- Koszt wyjazdu na ,,zieloną szkołę” – potwierdzone zaświadczeniem ze szkoły.
- Koszt korepetycji ( udokumentowany fakturą lub rachunkiem imiennym ).
- Komputer lub laptop.
- Części do komputera: monitor, drukarka lub urządzenie wielofunkcyjne.
- Tusz do drukarki, papier do drukarki, programy edukacyjne, pendrive, płyty CD.
- Zakup biurka, krzesła, lampki na biurko.
- Strój sportowy wymagany na zajęcia wychowania fizycznego oraz strój na basen:
- spodenki sportowe/getry – 2 sztuki na semestr
- koszulki sportowe – 2 sztuki na semestr
- dres – 2 sztuki na semestr ( spodnie dresowe i bluza )
- kąpielówki, kostium pływacki – 1 sztuka na semestr
- czepek, okulary pływackie, klapki na basen – 1 sztuka na semestr
- obuwie sportowe – 2 sztuki na semestr
Podane ilości dotyczą 1 dziecka
Opinia Ministra Edukacji Narodowej: ,,…. Obuwie i odzież mogą stanowić pomoc o charakterze edukacyjnym jedynie w sytuacji, gdy wiążą się w sposób oczywisty i bezpośredni z procesem edukacji ucznia ( np. kimono dla ucznia trenującego karate ). Natomiast zakup codziennej odzieży i obuwia umożliwiającego uczniowi dotarcie do szkoły ( kurtka, buty ) leży w kompetencjach resortu polityki społecznej i nie powinien być finansowany w ramach stypendium szkolnego.”
- Zakup stroju galowego, mundurka szkolnego wymaganego przez szkołę.
- Zakup sprzętu sportowego, o ile wiąże się to z udziałem w treningach w klubie sportowym, a uczęszczanie do tego klubu jest potwierdzone właściwym zaświadczeniem.
- Odzież i obuwie niezbędne do realizacji praktyk szkolnych.
- Abonament internetowy ( od września do czerwca danego roku szkolnego ) – umowa na wnioskodawcę w miejscu zamieszkania ucznia + faktura VAT i dowód zapłaty.
UWAGA!!!
- faktury i rachunki powinny być imienne, wystawione na rodzica lub pełnoletniego ucznia.
- przyjmowane będą wyłącznie oryginały faktur i rachunków.
- ważne aby na wystawionej fakturze lub rachunku np. spodnie i obuwie – artykuł miał adnotację „sportowe” lub „szkolne”. W przypadku niepełnej nazwy towaru wymagana jest odręczna adnotacja sprzedawcy z pieczątką sklepu oraz jego czytelnym podpisem na odwrocie faktury.
- jeżeli towar w nazwie na fakturze ma tylko kody, oznaczenie symbolem lub skróconą nazwę, to powinna być ona dopisana pełną nazwą zakupionego towaru oraz potwierdzona pieczątką sklepu oraz czytelnym podpisem sprzedawcy.
- odbierając fakturę lub rachunek należy zwrócić uwagę na prawidłowe wypisanie faktury w tym na nazwisko, adres zamieszkania, datę sprzedaży oraz nazwę zakupionego artykułu.
UWAGA!!!
W pierwszym semestrze uwzględniane będą faktury za okres od lipca 2019r. do grudnia 2019r., natomiast w drugim semestrze za okres od stycznia 2020r. do czerwca 2020r. Faktury dostarczone w pierwszym semestrze nie mogą być rozliczone w semestrze następnym.
Niniejszy katalog nie zamyka drogi do rozliczenia stypendium szkolnego innymi niż wymienione w katalogu wydatkami, jeżeli Organ przyznający stypendium uzna, że stanowią wydatek o charakterze edukacyjnym zgodny z obowiązującymi przepisami.